در این بخش به معرفی و روایت رزومه کاری اساتید پرداخته میشود

دکتر نعمت الله شهرستانی

دکتر نعمت الله شهرستانی تحصیلات دانشگاهی خود را در آلمان ، دکترای کشاورزی، متخصص در پرورش زنبور عسل و ماهی را گذراند.دکتر نعمت الله شهرستانی استاد زنبورداری در ایجاد،گسترش و آموزش علم نوین زنبورداری که از دهه40 با تبدیل کندوهای سنتی سبدی به کندوهای  مدرن (لانگستروت) تلاشهای شایسته به عمل آورد و با تالیف کتاب” زنبور عسل و پرورش آن” موجب شد که بسیاری از فعالان و زنبورداران کنونی با خواندن این کتاب پا به عرصه زنبورداری بگذارند و اکنون از زنبورداران مطرح و بنام کشور باشند.این کتاب تاکنون21بارتجدید چاپ شده است.

داوود پناهی

داوود پناهی یک زنبوردار ایرانی الاصل ساکن ایالت میسوری آمریکا است.
داوود پناهی: همیشه آرزو داشتم که زنبورداری را شروع کنم. من آذری هستم .  در کنار رود ارس بزرگ شده ام. این مربوط می شود به سال های پایانی جنگ جهانی دوم. وقتی که روس ها زنبورداری می کردند و عسل برداشت می کردند آنها را تماشا می کردم. همین برای من انگیزه شد که یک روزی زنبورداری را شروع  کنم. بعد ها بزرگ شدم و به تهران رفتیم و از آنجا به کالیفرنیای آمریکا مهاجرت کردم. در هیچ جا فرصت نشد تا هشت سال پیش به میسوری آمدم. در میسوری امکاناتش را خداوند به وجود آورد و من کار را شروع کردم.

غلامحسین طهماسبی

غلامحسین طهماسبی برترین کارشناس صنعت پرورش زنبور عسل کشور از نظر جایگاه سازمانی است. تصمیمات او و همترازانش نقش ویژه ای در تصمیم گیری های راهبردی این حوزه در دهه های اخیر داشته است.او اکنون قائم مقام معاون تحقیقاتی وزیر جهاد کشاورزی است.