معرفی ملکه و شاخون


برای معرفی ملکه سه فاکتور اصلی لازمه یکی یتیم شدن کامل کلنی و دوم صبر زنبوردار و سوم تغذیه کلنی
برای معرفی ملکه اولا باید تغذیه کلنی با کیک یا شربت حاوی گرده یا مواد جایگزین و ویتامینها انجام بشه چون اگر ذخایر بدن زنبور کافی باشه در پذیرش ملکه و همچنین زنبور کارگر و زنبور نر موثر است. در بهار که گرده زیاد میاد زنبور راحت تر زنبورهای دیگه را میپذیره.
دوم اینکه زنبور باید یتیم شده باشه. یتیم شدن یعنی اینکه بوی ملکه قبلی و در مورد پیشرفته تر بوی تخم و لارو از ملکه قبلی وجود نداشته باشه.
برای معرفی ملکه های گران قیمت بوی لارو اصلا نباید باشد ولی برای ملکه های ارزانتر نبودن بوی ملکه قبلی کفایت میکنه
بهترین راه جدا کردن زنبور با قاب شفیره در حد دو قاب هست و معرفی ملکه به ان بعد از ۲۴ ساعت و به تدریج ادغام کردن یا تقویت با دادن شفیره هست
برای ملکه های گران قیمت معرفی باید با دو قاب انجام بشه و بهترین قفس از نوع فشاری هست. اگر در قفس معمولی معرفی انجام میشه حداقل دو روز در قفس در بسته و یک روز در قفس با خمیر جهت ازاد کردن
سومین عامل صبر زنبوردار در معرفی هست که مورد مهمی است. اگر هم صبر نداره و قصد ازاد کردن زودهنگام داره باید از روش قراردادن در اب ولرم یا مالیدن عسل به پشت ملکه بعد از حداقل یک روز از معرفی استفاده کند و از دود یا ریختن عرق در کندو بهره ببرد.
معرفی ملکه پیچیدگی زیادی داره گاهی با یک دود دادن ملکه پذیرش میشه و گاهی با رعایت همه جوانب پذیرش با شکست روبرو میشه و دلیل ان وجو عامل یا عواملی است ناشناخته از طرف ما و کاملا شناخته شده از طرف زنبور
گاهی بعد از بچ گرفتن شاخون را میپذیرن ولی احتمال خراب کردن ان زیاد هست. یتیم شدن حداقل ۴ ساعت و بهتر ۸ ساعت زمان میبره با این حال گاهی شاخون داده میشه و خراب میکنند. اگر شاخون به کندوی یتیم داده بشه و خراب کردن دلیلش ممکنه معیوب شدن شاخون باشه که ما نمیبینیم و انها می فهمند و خراب میکنند. اگر یک روز بعد داده بشه عمدتا میپذیرند و بهتره در محافظ شاخون داده بشه یا مدتی در قفس محافظ و یک روز بعدش محافظ برداشته بشه تا پذیرش ملکه متولد شده بهتر صورت بگیره.
معرفی شاخون باز نیاز به معرفی داره. بهترین راه بعد از یتیم کردن و شاخون زدن، خراب کردن شاخون ها و قرار دادن شاخون مدنظر به جای یک شاخون همراه با محافظ یا نوارپیچ شده در محل شاخونی است که جمعیت در انجا بیشتر وجود داره تا گرم نگهداشته بشه.

گرداوری و تنظیم: دکتر علی اصغر صادقی