Large Spinner
دکتر نعمت الله شهرستانی
دکتر نعمت الله شهرستانی

دکتر نعمت الله شهرستانی تحصیلات دانشگاهی خود را در آلمان ، دکترای کشاورزی، متخصص در پرورش زنبور عسل و ماهی را گذراند.دکتر نعمت الله شهرستانی استاد زنبورداری در ایجاد،گسترش و آموزش علم نوین زنبورداری که از دهه40 با تبدیل کندوهای سنتی سبدی به کندوهای مدرن (لانگستروت) تلاشهای شایسته به عمل آورد و با تالیف کتاب” زنبور عسل و پرورش آن” موجب شد که بسیاری از فعالان و زنبورداران کنونی با خواندن این کتاب پا به عرصه زنبورداری بگذارند و اکنون از زنبورداران مطرح و بنام کشور باشند.این کتاب تاکنون21بارتجدید چاپ شده است.

داود پناهی

داوود پناهی یک زنبوردار ایرانی الاصل ساکن ایالت میسوری آمریکا است.
داوود پناهی: همیشه آرزو داشتم که زنبورداری را شروع کنم. من آذری هستم . در کنار رود ارس بزرگ شده ام. این مربوط می شود به سال های پایانی جنگ جهانی دوم. وقتی که روس ها زنبورداری می کردند و عسل برداشت می کردند آنها را تماشا می کردم. همین برای من انگیزه شد که یک روزی زنبورداری را شروع کنم. بعد ها بزرگ شدم و به تهران رفتیم و از آنجا به کالیفرنیای آمریکا مهاجرت کردم. در هیچ جا فرصت نشد تا هشت سال پیش به میسوری آمدم. در میسوری امکاناتش را خداوند به وجود آورد و من کار را شروع کردم.

داود پناهی
غلامحسین طهماسبی
غلامحسین طهماسبی

غلامحسین طهماسبی برترین کارشناس صنعت پرورش زنبور عسل کشور از نظر جایگاه سازمانی است. تصمیمات او و همترازانش نقش ویژه ای در تصمیم گیری های راهبردی این حوزه در دهه های اخیر داشته است.او اکنون قائم مقام معاون تحقیقاتی وزیر جهاد کشاورزی است.

ایجاد زنبورستان موفق

آیا علاقمند به ایجاد یک زنبورستان موفق با ملکه های گیلانیکا هستید؟

برای ثبت نام و خرید ملکه کلیک کنید